Abielusõrmuste graveeringud

Abielusõrmus on palju enamat kui lihtsalt kaunis ehe. See on armastuse, pühendumise ja ühtsuse sümbol. Selleks, et muuta see eriline ehe veelgi personaalsemaks ja tähenduslikumaks, on paljud paarid otsustanud oma abielusõrmustesse lisada graveeringud. Graveering võib olla lihtne kuupäev, südamlik sõnum või midagi täiesti unikaalset, mis tähistab just Teie suhet. 

Miks teha sõrmustesse graveering? 

Graveeringud lisavad abielusõrmustele veelgi enam personaalsusts. Lisaks võib graveeringul olla ka praktiline väärtus – näiteks aitab meeles pidada teie pulma kuupäev või kaotatud sõrmuse tagasi saada.
Kui Teie sõrmus juhtub kaduma, ent sõrmuse sees on graveering (eelkõige, kui seal on kuupäev ja nimi), on suurem tõenäosus oma sõrmus hiljem tagasi saada. Näiteks, kui leitud sõrmus viiakse politseisse ja selle sisse on graveeritud nimi ja pulmakuupäev, saab politsei perekonnaseisuametist otsida sellenimelisi abiellujaid antud kuupäeval. Nii saab politsei teiega ühendust võtta ja kaotatud sõrmuse tagasi anda. 

Mida sõrmustesse graveerida?

Kuupäev + nimi / nimed / initsiaalid
Kõige klassikalisem ja populaarsem valik on graveerida sõrmustele oma pulma kuupäev ja abikaasa eesnimi või teie mõlema nimed. Kui soovite graveerida sõrmuse sisse teie mõlema nimed, siis ilus on naise sõrmusesse esimesena mehe nimi kirjutada ning mehe sõrmusesse vastupidi.  

NÄIDE:
Naise sõrmuses – Sass & Mari 29.05.2024 VÕI Sass 29.05.2024 
Mehe sõrmuses – Mari & Sass 29.05.2024 VÕI Mari 29.05.2024

Nimed või initsiaalid 
Teine levinud valik on graveerida oma ja oma abikaasa nimi / teie mõlema nimed või initsiaalid. Tänapäeval on paljud paarid abiellumise hetkeks juba väga pikalt koos olnud ning pulmakuupäeva asemel on oluliseks saanud juba mõni teie kuupäev (nt kihlumise kuupäev või suhte aastapäev) ning seetõttu ei peeta oluliseks sõrmustesse pulmakuupäeva lisada. 
Kui soovite graveerida sõrmuse sisse teie mõlema nimed, siis ilus on naise sõrmuses esimesena mehe nimi kirjutada ning mehe sõrmuses vastupidi.  

NÄIDE: 
Naise sõrmuses – Sass & Mari VÕI Sass VÕI S + M 
Mehe sõrmuses – Mari & Sass VÕI Mari VÕI M + S

Tsitaadid ja fraasid 
Lühikesed tsitaadid, mis on teie jaoks olulise tähendusega nt. lause Teie vannetest, rida teie lemmik luuletusest vms. 

Sümbolid
Mõned paarid soovivad enda sõrmustesse graveerida sümboli, nagu lõpmatuse märgi, südame või mõne muu paari jaoks isikliku tähendusega sümboli. 

Koordinaadid
Teie esimese kohtumise, kodu või pulma toimumiskoha koordinaadid. 

Mis iganes teil pähe tuleb!
Pidage meeles, et need on Teie sõrmused ja Te võite sinna graveerida mida iganes!

Üks tore paar kellele abielusõrmused valmistasime, soovis näiteks, et graveeringu sisu oleks kaaslasele üllatus. Nii saatiski mees meile teksti, mida soovis naise sõrmusesse graveerida ja naine mehe sõrmuse teksti. Nii nägid mõlemad alles pulmapäeval sõrmuseid sõrme pannes, mis kallim sõrmuse sisse kirjutanud oli – väga armas ja eriline mõte 🙂

Kirjastiilide valikud

Graveeringuid saab teha erinevate kirjastiilidega, et need vastaksid teie maitsele ja stiilile. Meie FRONTis valime tavaliselt trükitähed, mis on modernne ja kaunis valik ning oluliselt paremini loetav kui kalligraafiline kiri. Trükitähed pakuvad selget ja ajatut välimust, mis sobib hästi kaasaegsete abielusõrmustega. 

Graveerimise meetodid 

Graveerimismasinaga graveering
Selle meetodi puhul “kraabitakse” tekst või sümbol sõrmuse sisse spetsiaalse masinaga. Fontide ja sümbolite valik võib olla piiratud sõltuvalt kasutatavast masinast, ent kui erilisi kujundeid sõrmusele ei soovi, on see üks ilusamaid variante.

Lasergraveering
Lasergraveerimise abil saab sõrmuse sisse teha mis tahes kujundeid ja sümboleid. Kui soovite erilisi pilte või sümboleid, tuleb graveeringutele teha vektorfail. Kui oskate seda ise teha, on see suurepärane. Kui ei, siis tuleb tõenäoliselt tasuda ka vajaliku faili tegemise eest. Kui graveeringuks on lihtsalt tekst, pole eraldi faili vaja.

Käsitsi graveerimine
See on kõige erilisem ja ainulaadsem viis, ent seda oskavad Eestis hästi teha vaid käputäis graveerijaid, sest sõrmuse sisse graveerimine ei ole lihtne. Käsitsi graveeritud sõrmused on tõeliselt unikaalsed ja erilise väärtusega.

3D prinditud
Sõrmuste puhul, mille valmistamisel on kasutatud 3D printimist, saab soovitud teksti või pildi ka kohe 3D’s sõrmuse sisse joonistada ning sellisel juhul hiljem graveerima ei peagi.

Kuidas valida õige graveering? 

Valides graveeringut, on oluline mõelda sellele, mis on teie ja teie partneri jaoks kõige tähenduslikum. Kas see on kuupäev, fraas, sümbol või midagi muud, mis tähistab teie suhet? Samuti tasub kaaluda, kui palju ruumi on sõrmusel graveeringu jaoks ja kui hästi valitud tekst või sümbol sinna mahub. 

Tehnilised aspektid 

Enne graveeringu tegemist arutage kindlasti oma soovi sõrmuste tegijaga. Professionaalne ehte meister oskab teile soovitada parimat lahendust, arvestades teie sõrmuse materjali ja kuju. Graveeringu stiil ja suurus sõltuvad suuresti ka sellest, kui palju ruumi sõrmusel on ning millist fonti või stiili te eelistate. 

Kokkuvõtteks 

Abielusõrmuse graveering on kaunis viis lisada oma sõrmustesse veelgi enam personaalsust. See võib olla lihtne või keeruline, sümboolne või praktiline – oluline on, et see räägiks teie lugu. Võtke aega, et mõelda, mida soovite oma sõrmusesse graveerida, ja nautige protsessi, mis lisab teie erilisele päevale veelgi rohkem erilisust. Ja pidage meeles – graveeringuid näete ainult Teie!